Golf & Sports Travel, s.r.o.

logo
<span>Březen 2019 - přímé lety z Prahy!</span><strong>BELEK</strong>
Březen 2019 - přímé lety z Prahy!BELEK

  MODRA PLAVBA TURECKOU RIVIEROU ****

  destinace: Turecko, Turecká riviéra, Kemer

  termín: 12.10. (So) - 19.10. (So) 2019 (8 dní, 7 nocí)

  doprava: Letecky / Praha

  strava: Plná penze

  MODRA PLAVBA TURECKOU RIVIEROU ****

  Turecko

  Termín: 12.10. (So) - 19.10. (So) 2019

  Délka: 8 dní, 7 nocí

  Doprava: Letecky (Praha)

  Strava: Plná penze

  Poloha
  1. den: Antalya / Kemer:
  Přílet do Antalye, transfer do přístavu v Antalyi nebo v Kemeru. Nalodění, seznámení s posádkou a plánem plavby. Večeře a přenocování na lodi v přístavu.

  2. den: Olympos – Adrasan – Cavus Bay:
  Po snídani proběhne informační schůzka, během které se seznámíme s provozními a technickými náležitostmi a o výletní trase. Následuje plavba ke starobylému městečku Olympos - jednomu z kdysi nejvýznamnějších přístavních měst Lykie, místu opředenému mytologickou historií náležícímu k národnímu parku Olympos. Celá oblast národního parku chrání od roku 1972 nesmírně cenné přírodní bohatství, které stojí za to spatřit. Městečko Olympos bylo v dřívějších dobách domovem pirátů a to zejména díky své výhodné poloze. Mezi největší lákadla patří samozřejmě archeologický areál Olympos, který zahrnuje celé antické město a je velmi rozlehlý. Překrásné pobřeží se zde táhne dlouhých 3200m. Uvidíte rozlehlé plantáže, dřevěné domky a mnoho dalšího. Následuje zastávka ke koupání a k obědu. Po krátkém odpočinku bude plavba pokračovat směr Adrasan - Cavus Bay, kde zakotvíme. Následuje večeře a nocleh na lodi.

  3. den: Demre – Cayagzi – Gökkaya Bay:
  V ranních hodinách vyplujeme směrem k Demre, následuje snídaně v Cayagzi. Během kotvení lze zvolit individuální program (pobyt na lodi, koupání či jiný vlastní program) nebo podniknout nabízený fakultativní výlet do bájného města Myra - města biskupa Mikuláše (ochránce dětí a chudých). Sotva by se našlo jiné místo, kde se dochovalo tolik skvostných lýkijských hrobů, jako právě zde. Říká se jim „skalní hroby“, protože jsou těsně namačkané jeden na druhý na příkrém svahu. Jde o fasády vytesané do skály, za nimiž se skrývají vlastní hroby. Cena výletu je 35,-EUR / osoba (platí se na místě). V odpoledních hodinách odplutí směr Gokkaya Bay - večeře a nocleh.

  4. den: Tersane – Ucagiz:
  Po snídani vyplutí směr Batik Sehir (potopené město). Kolem poledne zakotvíme v hezkém zálivu Tersane Bay, kde bude vyhrazený čas na oběd, koupání a odpočinek. Fakultativně se nabízí návštěva vesničky Kas, kde se můžeme projít krásným přírodním útvarem – jedním z nejhlubších kaňonů na světě Saklikent. Cena tohoto výletu obsahuje i oběd v příjemné restauraci. Cena výletu je 40,- EUR / os. (platí se na místě). Odpoledne plavba do Ucagiz Bay, zakotvení, večeře a nocleh v místě.

  5. den: Simena – Kekova:
  Po snídani v Ucagiz plavba pokračuje směr ostrov Kekova, kde jsou pohřbené trosky starověkého města Simena - původní rybářská vesnička později přerostlá v městečko, kde v souvislosti s tektonickou aktivitou došlo ve 2. století př.n.l. k rozdělení městského celku na dvě části. Do dneška zde z vody ční pozůstatky potopených staveb. Pod hladinou vody můžeme objevit stará mola či zbytky schodišť. Dominantou městečka je zřícenina hradu a divadlo s kapacitou cca 300 osob. Tyto místa můžeme navštívit individuálně. Doba oběda na lodi bude předem stanovena. Večeře a přenocování v oblasti Kekova.

  6. den: Porto Ceneviz – Phaselis:
  Vyplujeme brzy ráno a kolem poledne zakotvíme v malém přístavu Ceneviz (Genoese) nebo v zálivu Sazak Bay, kde se naobědváme. Jedná se o dva malebné zálivy s křišťálově čistou vodou, které jsou obklopeny horským masívem. Po obědě se vydáme k antickému městu Phaselis, které se rozkládá mezi 3 rozdílnými zálivy. Toto město bylo známé zejména obchodováním s parfémy a vůněmi. Pokud budete chtít, můžete se projít p o antickém městě, jež se nachází v krásném prostředí mezi mořem a lagunou, přičemž část města je i zatopena. Na večeři a přenocování zůstaneme v tomto krásném zálivu.

  7. den: Ayisigi Bay – Kemer / Antalya:
  Ráno po snídani naše plavba směřuje do zálivu Ayisigi. Po pauze v tomto zálivu plujeme zpět do Antalye nebo Kemeru. Individuálně si město můžeme prohlédnout. V Antalyi doporučujeme prohlídku starobylého města a malebného přístavu. V Kemeru doporučujeme návštěvu přístavu a pobřežní promenády nebo návštěvu některé z pláží.

  8. den: Odlet zpátky do ČR:
  Tento den po snídani se bohužel rozloučíme, opouštíme a následuje transfer na letiště v Antalyi.
  Ubytovaní
  Popis lodě a kajut:
  - Loď je dlouhá 10-25 m a šířka lodě je 4,5 – 6 m
  - Každá loď obsahuje 4-10 kajut, v kajutách jsou pouze manželská lůžka (není možnost oddělených lůžek), maximální obsazenost 2 osoby, každá kajuta disponuje toaletou a sprchovým koutem (nejsou k dispozici velké osušky), není možné napájení vlastních fénů nebo elektrických holicích strojků
  - Vzhledem k velikosti kabiny se doporučuje vzít pouze menší nebo příruční zavazadlo

  Stravování
  PLNÁ PENZE – snídaně, obědy, odpolední čaj, večeře. Všechny nápoje se hradí extra (platba možná pouze hotově na lodi v YTL, EUR nebo USD, platba platební kartou není možná). Vlastní nápoje jsou zakázány.
  Pláž & plážový servis

  Služby za poplatek
  Možnost přiobjednat:
  - Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 560,- Kč / osoba

  Fakultativní výlety (platba na místě):
  - Myra a Kostel sv. Mikuláše: 35,- Eur, s anglickým průvodcem (3. den)
  - Kaňon Saklikent + Kas s obědem: 40,- Eur, s anglickým průvodcem (4. den)
  Poznámka
  Další podmínky a doporučení:
  - V kajutách není možnost oddělených lůžek
  - Nejsou k dispozici velké osušky - nutno vzít vlastní
  - Není možné napájení vlastních fénů nebo elektrických holicích strojků
  - Vzhledem k velikosti kabiny se doporučuje vzít pouze menší nebo příruční zavazadlo
  - Doporučujeme vzít si sebou prášky na mořskou nemoc, opalovací krém s vyšším faktorem, repelenty a vlastní ručníky i osušky
  - Posádku tvoří 3-4 členové
  - Změna programu není plánována, ale je vyhrazena. Zejména vzhledem k povětrnostním podmínkám se průběh trasy může změnit nebo přerušit.
  - Zájezd je určen pouze pro dospělé osoby
  - Servis na lodi a výlety jsou v anglickém jazyce, česká asistence pouze na telefonu

  Cena zahrnuje
  - Charterovou letenku Praha - Antalya - Praha
  - Transfery letiště – přístav - letiště
  - Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
  - Ubytování na 7 nocí / 8 dní v kajutách dle programu
  - Plnou penzi (bez nápojů)
  - Plavbu dle programu
  - Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
  Pořádající ck: FlyDovolená s.r.o. IČO: 07869819
  Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
  E-mailová adresa není správná!
  Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
  Vytvářím objednávku...